Positive Vibration

Positive Vibration

Zespół Positive Vibration powstał w 1991 roku po rozpadzie kilku innych kapel. Muzycy zebrali się aby zagrać na koncercie jam session, ale, żeby zrobić to dobrze postanowili spotkać się wcześniej, by zgrać kilka standardów, ale oprócz grania znanych utworów, na próbie powstało kilka zupełnie nowych piosenek i zaistniała nazwa. Po bardzo ciepłym przyjęciu przez koncertową publiczność, zapada decyzja o zawiązaniu zespołu.
W roku 1992 odbyła się pierwsza sesja nagraniowa w studio "Iglica" we Wrocławiu. W wyniku tych nagrań powstaje pomysł na debiutancką kasetę zatytułowaną "Higher taste". Tak się zaczęła współpraca z firmą "QQRYQ Productions". Potem dwa utwory Positive Vibration ukazują się na kompilacyjnym CD. pt. "All human rights reserved". Posypały się (co było wielkim zdziwieniem dla zespołu) bardzo przyjazne opinie ze strony gazet muzycznych, jednak kapela wciąż jest utożsamiana ze sceną undergroudową, a czasami (na co wpłynęły z pewnością teksty) ze sceną straght edge. W 1996 roku Positive Vibration nagrywa kolejną płytę pt."Against maya", tym razem w profesjonalnym studio EXE w Szczecinie, ona również zostaje publikowana przez QQRYQ.
Przez cały czas trwania, zespół gra w tym samym składzie, jedynie co jakiś czas zmieniał się (z powodów nie zależnych od zespołu) gitarzysta. Jako pierwszy w Positive Vibration grał Jimy, jednak z powodów osobistych wolał stworzyć własny projekt muzyczny. Jimiego zastąpił Kuba, ale po krótkim okresie musiał rozstać się z zespołem i na jego miejscu pojawił się Viciu, jednak i on po pewnym czasie, w porozumieniu z kapelą, rezygnuje z grania, wówczas Positive Vibration nawiązuje współpracę z Afą.
Positive Vibration zagrało kilkadziesiąt, większych i mniejszych, koncertów, między innymi na festiwalu w Jarocinie i ok. 10 razy na festiwalu Woodstock. 

Dyskografia: Sound&Message
(2007 Lou&Rocked Boys)

Zobacz pozostałe zespoły

Newsletter

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? zostaw swój email:

progres